Aktuality

Kopec v pátek vzdá hold nu-metalu a poslední večerní kapela slibuje obrovskou party!

Bizkit Park vzdává hold jednomu z nejslavnějších subžánrů moderní alternativní hudby: NU-METAL. Každá klasická skladba z této zlaté éry nebude chybět a dostane se jim královského zacházení. Limp Bizkit, Korn, System of a Down, Linkin Park, Slipknot, Papa Roach, Deftones, Disturbed.. Žádná z těchto kultovních kapel nezůstane stranou. Nu-metal poskytl inspiraci celé generaci. Důrazně podladěné kytarové riffy, agresivní bubny a emotivní zpěvy vysílány denně ve vašem rádiu a televizi. Vzpomínka na tyto dny vzdálená. Všichni se shodneme na tom, že nu-metal si za své jedinečné místo v hudební historii zaslouží pořádnou oslavu a kde jinde než na Kopci! Belgičtí Bizkit Park si tento úkol berou k srdci s velkým nadšením a jejich cílem je šířit slávu nu-metalu nejen na většině evropských festivalů. 'Keep on rollin' baby, you know what time it is.’

Žádné hranice, žádný respekt k žánrovým konvencím, nebo k rozškatulkování. Přesně tohle jsou Blood Command z Bergenu v Norsku! Po loňském úspěchu kapel Spaced či Buggin zařazujeme další kapelu s podobnými vibracemi. Všechny jejich desky zavání brilantností. Kapela absolvovala rozsáhlá turné a za svůj přínos punk- hardcore žánru se dočkala uznání od kritiků z různých hudebních publikací a recenzentů včetně kultovního časopisu Kerrang. Co od nich čekat? Divoké punk-hardcore pasáže, metalové riffy sevřené do chytlavých, sladkých popových melodií, protkané gangsta rapem. Za normálních okolností by tohle nemohlo fungovat, ale Blood Command způsobuje, že kombinace těchto prvků působí jako ta nejpřirozenější věc na světě. U této kapely je naprosto nemožné uhodnout kam se pohnou příště. A co mají společného s globální značkou Adidas? Třeba dostaneme odpověď na kopci! Bude to opravdu jízda.

Anglie země metalcoru zaslíbená! The Human Vail z města rudých ďáblů Manchesteru přicházejí se svým moderním melodickým metalcorem a velmi výrazně se hlásí o pozornost. Frontman Matt Wall přepíná mezi ostrým vokálem a zpěvem, což opravdu funguje při emocionálních pasážích. Z technického hlediska jsou velmi přesvědčiví a i mimořádně přitažliví. Kapela dodává svému zvuku extra hloubku s použitím syntezátorů, což nám ukazuje, že jsou zběhlí, pokud jde o prolomení této obecné metalcore formy. Nicméně, jako by měl mít každý skvělý metalcorový kousek, nechybí bušící bubny a tvrdé kytary. Určitou zajímavostí je, že samotný význam THV je inspirován postavou Hannibala Lectera a vychází ze stavu mysli, kdy si nasazujeme ‚sociální masku‘, abychom zapadli a byli akceptováni společnostmi, ve kterých všichni žijeme.

bizkitpark24

Fajtův kopec - země nu-metalu zaslíbená.

Máme vždy obrovskou radost, když se v tomto stylu u nás vylíhne nějaká nová kapela a když jsou navíc z moravské metropole Brna, odkud pochází i legenda tohoto žánru Overhype. BLACK ROW je seštičlenná kapela hrající vysoce energetický nu-metal. Inspiraci čerpají z dob přelomu století, kdy právě tento žánr byl na jednoznačném vrcholu. Ukázkovými příklady jsou písničky “Matador” a “Circus” z vydaného EP, které nese název “Nothing Is Real, Vol. 3”. Má za sebou již několik povedených koncertů v moravském regionu a veří, že na Fajtově kopci předvedou vystoupení, na které každý fanoušek nu-metalu bude vzpomínat do konce života. Dávat příležitost těmto kapelám nám dává obrovský smysl a určitě vás nezklamou, protože třeba v sobotu dokázali skoro zbourat novou Melodku.

A CRIME CALLED je italská alternativní kapela s velkými mezinárodními zkušenostmi. Turné a cesty do zahraničí vedou kapelu ke sdílení pódia s velkými mezinárodními umělci (P.O.D., Guano Apes, Dope, Starset, Hollywood Undead atd.). Skvělá příležitost pro vydání druhého alba - 2 singly jsou nahrány a produkovány v NY se skvělým Danem Korneffem (Breakin Benjiamin, Paramore, PapaRoach...), které jsou ukázkou druhého alba "A New Path", vydaného jako nezávislé. První singl "Drown“ udělal kapelu známou po celém světě díky masivní rotaci na rozhlasových stanicích v Evropě, USA, Jižní Americe, východní Evropě, Japonsku a Austrálii. Mozkem a srdcem kapely je Andrea Verdi, zpěvák, instrumentalista a autor, ke kterému se v průběhu let připojili rock metaloví hudebníci severoitalské scény. Fajtfest přivedl opět další netradiční a velmi zajímavé jméno.

NEWSPEAK METALCORE co se nebojí experimentovat. Na východě Čech se zrodilo tohle pětičlenné hudební těleso známé pro charakteristickou směs těžkých breakdownů a chytlavých refrénů. Odlišují se od davu a velmi rádi překračuji hranice žánrů. Pevně ​​věří, že jejich zvuk osloví nejen metalové nadšence, ale i širší publikum. Ať už jde o složitá kytarová sóla, pohlcující ambientní segmenty nebo intenzivní vokální linky. V roce 2021 jim vyšlo debutové album 'DEGENESIS', které sklidilo velmi dobré recenze.

blackrow23

Další várka CZ/SK kapel

Upřímně, moment na který se čekalo asi tři roky, je tady! Adzik (zpěv) přišel zpátky do Meresiew a tahle táborská hardcore čtyřka bude zpět v plné síle. Všichni, kdo zažili covidový Fajtfest ve stanu (2020), museli složit na adresu kapely jen komplimenty. Tahle show stále mezi hardcore komunitou rezonuje. Bude se boxovat, kopat a moshovat. Meresiew zpátky na Fajtfest v nejsilnější sestavě. Tohle v sobotu vyžene ze stanu každého, protože hardcore je životní poslání.

Poctivost a vytrvalost to jsou Something Like ze západu Čech. Jejich poctivý metalcore s vlivy hardcoru na Kopec určitě patří a na svoji šanci si trpělivě počkali. Jejich koncertní forma je nyní opravdu velmi dobrá, takže čekáme zvýšený pohyb mosherů pod pódiem. Je pro nás velmi důležité, aby zazněli i české texty na každém Fajtfestu a tahle kapela splňuje naprosto všechno.

Fajtfest vždy dává šanci mladým a neokoukaným kapelám s potenciálem. Metalphetamine je kapela ze Žiliny, která spojuje rychlé thrashové riffy spolu s deathcore zpěvy. Můžete se těšit na chytlavé kytary, dunivou basu a rychlé, agresivní bicí. Letos na Kopec 5 kapel od našich bratrů, protože tohle spojení vždy fungovalo a bude i nadále.

somethinglike

Nu-core parta Tallah na FF 2024

Pokaždé když si myslíme, že jsme už všechno viděli, přijde něco jako Tallah z Pensylvánie.

Právě jejich odmítnutí sundat nohu z plynu a netradiční hudební postupy posouvá druhé album Tallah (The Generation of Danger) ještě dále, než Matriphagy z roku 2020. Je to naprosto šílené, v neposlední řadě proto, že to zní jako kombinace Dillinger Escape Plan, raných Slipknot a Mushroomhead, aktualizovaných pro moderní publikum. Tallah hrají s energií deseti kapel a získávají fanoušky napříč všemi kontinenty. Pokud se na Fajtfestu dostanete na tuhle kapelu blízko k moshiptu, tak se mějte na pozoru, protože to bude divoké a nepředvídatelné.

Tallah vznikly v roce 2017 v čele s bubeníkem a skladatelem Maxem Portnoyem (syn slavného otce Mike Portnoy - Dream Theater), k němu se přidal zpěvák a textař Justin Bonitz a hlavní kytarista Derrick Schneider. Kapela vymyslela termín Nu-Core: kombinující vliv nu-metalu a hardcore ve své hudbě a šílených vystoupení. Lehce se točí ve spirále různých nu-metalových subžánrů. Je téměř nemožné říct, kde přistanou příště. Jedno je ovšem jisté.. jejich příchod na Kopec bude legendární!

Tallah

Poprvé na Kopci!

V Mexickém městě Guadalajara je bezpečnější chodit mnohdy pod maskou. A přesně z těchto pouličních poměrů, kde se nejde ani pro výstřel daleko, přicházejí ACE KOOL další neokoukané jméno letošního Fajtfestu! Pod vedením známého Bosse Chema (bývalý frontman Thell Barrio). Po dlouhé a úspěšné kariéře z Thell Barrio odešel, ale vrací se se silnou sestavou, která zahrnuje hudebníky z Tanus, Beneath the Horror a Día de Cambio. Říkají si ACE KOOL a znějí mocně a přímočaře. Vše staví na základech poctivého hardcore, metalu a hip-hopového crossoveru. Pod producentskou taktovkou Billyho Graziadei (Biohazard) mají jistotu, že jejich hudební zbraně budou správně používané. Nos vemos pronto!

Na kopec se valí nezastavitelná ukrajinská metalcorová jednotka SPACE OF VARIATIONS, která vstoupila na další úroveň moderního metalu. Dokáží hladce mísit dechberoucí riffy a katastrofické breakdowny s barevnou elektronikou a brutalizujícími vokály. Nouze není ani o prvky djentu. Návykově nevyzpytatelná a emotivní atmosféra! V naší zemi i na Slovensku už mají velmi dobrý jméno, které by měl Fajtfest posunout ještě o level výše.

První izraelská kapela jede na kopec! BRCDS. Kapela vznikla v roce 2015 pod názvem Barricades, v roce 2019 vydala debutové EP a ke konci roku 2022 vydala plnohodnotné album. Jejich zvuky oživují chytlavé riffy s výpadky ze zlatého věku metalcore konce 2000s s moderní produkcí, odpovídající dnešním standardům a chytlavé refrény, které vám zaručeně zůstanou v hlavě. Velmi známí aktivní na izraelské metalové scéně, kde dav zná texty většiny jejich písní nazpaměť. Určitě budou jedním z černých koní letošního Fajtfestu!

Nebyl by to Fajtfest, aby nepřivedl něco netradičního, co se vymyká celkovému line-up. A přesně tohle splňují AASAR. Ti sešli v roce 2019 z chladných hor v italském Trentinu. Snažili se vytvořit nový zvuk, který bude vzhledem k různým vlivům moderní i brutální zároveň. Jméno má kořeny ve staroegyptském jazyce, od Osiris, bohyně podsvětí a neznáma. Koncepty jsou odvozeny z egyptské a severské mytologie, které jsou nově interpretovány v moderních sci-fi termínech!Debut kapely přišel s prvním singlem „Fall Into Oblivion“ v roce 2021, a poté podepsali smlouvu se Seek & Strike. Dejte jim šanci a budete příjemně překvapeni.

  acekoolband

P.O.D. míří na FajtFest 2024!

Největší jméno v historii festivalu! Na Fajtfest míří globální hvězda ze San Diega.

Více než 12 milionů prodaných desek, 3 nominace na Grammy, soundtracky k hollywoodským filmům, přes 3 miliony měsíčních streamů na Spotify.. to je stručná charakteristika kalifornských P.O.D., kteří zůstávají i po tolika úspěších neskutečně pokorní, otevření Southown komunitě i fanouškům po celém světě. Se svým třetím studiovým albem The Fundamental Elements of Southtown dosáhli svého prvního komerčního úspěchu a to odstartovalo největší dobu slávy této kapely, přičemž v USA se toto album stalo platinové. Následující album, Satellite, bylo ještě úspěšnější a pochází z něj největší singly této kapely, Alive a Youth of the Nation. Album se velmi dobře prodávalo a v USA se stalo třikrát platinové. Po tom všem co zde bylo zmíněné se asi všichni shodneme, že na Kopec míří největší jméno prozatímní historie. Buďte u toho a moc neváhejte s nákupem vstupenek už teď.

pod

Legends Day 2024

Fajtfest respektuje legendy a vzdá jim opět poctu při středečním Legends Day.

Středa 3.7.2024: Po úspěchu Legends Day při letošním Fajtfestu budeme pokračovat i v roce 2024 a koncerty se přesunou do krytého stanu v místě chill-out zóny. Opět se můžete těšit na kapely co nesmazatelně promluvily do historie festivalu, ale zároveň stále mají co říct.

Headliner budou nesmrtelní Cocotte Minute, kteří zažívají nejlepší časy svojí kariéry, dobývají klub za klubem, epický koncert na letošním RFP a vše směřuje k vysněnému Fóru Karlín. Chtěl si Czeko, tak tady máš Czeko bude opět znít Fajtovým kopcem po čtyřech letech.

Supporty slibují taky obrovskou kvalitu:

Status Preasents
Straight
Head2down
DJ Čistič

Jak se vstupenkami vás budeme brzy informovat

LD2024

Sick of It All na Fajtfest 2024.

Sick of It All se přezdívá králové newyorské hardcore scény a po právu tak berou jeden z hedliner slotů na Fajtfest 2024.

Newyorské hardcore legendy Sick Of It All i s věkem nepolevují, dlouholetá čtveřice je stále zde. Žánrové stálice stále vidí mnoho let dopředu. Sick Of It All zůstávají majákem kontinuity, integrity a odhodlání a svoji zdravou myslí i pozitivním vystupováním k fans jsou vzory pro několik generací. Tohle je skvělá zpráva pro fanoušky SOIA a celou československou hardcore scénu. Od svého založení v roce 1986 procestovali svět, mnohokrát hráli před stovkami tisíc lidí a vydali mnoho uznávaných dlouhohrajících alb. Sick Of It All žije dál! Možná perličkou je, že jako první začali dělat při koncertech wall of death a dočkáme se toho samozřejmě i na Kopci. Tohle je obrovská událost pro celou metal, hardcore, punk komunitu nejen na Vysočině!

 

SICKOFITALLband