Aktuality

Slovenské zastoupení nemůže na Kopci chybět!

Momentálně táhnou deathcore na Slovensku hlavně dvě kapely, a to Stercore a Abyss Above. Živé show Abbys Above opravdu trhají vnitřnosti, o čemž jsme se mohli přesvědčit už mnohokrát nejen na KFN. Ale i po technické stránce jsou mimořádně brilantní. Tahle volba je naprosto zasloužená.

Mladá a dravá krev na slovenské scéně - to jsou Sinner Self. Kapela zaujme především fanoušky moderní metalové hudby jako deathcore nebo metalcore. Kapela hodně netradičně používá i živé klávesy a je známá svojí energickou show. Jedna z kapel, které bude patřit budoucnost na slovenské metalové scéně, přičemž lidsky jsou taky velmi dobře nastaveni.

Další mladou kapelou ze stejného regionu, ale už s velkými zkušenosti z jiných kapel, je Breaking the Tarot, kteří se dali dohromady v roce 2021. Na své si přijdou všichni fans tvrdšího metalcoru. Kapela je už teď pod hlavičkou kultovní Gothoom productions což jí otevře další možnosti nejen co se koncertování tyče. Jejich cesta vzhůru by mohla být rychlá. Fajtfest velmi rád podpoří slovenský region Prešov a Košice, protože tam rostou nejen skvělé kapely, ale i kluby!

AbyssAbove

Na kopci nemůže chybět progresivní metalcore ani divoká female fronted kapela!

Odhodlání a neochvějná oddanost definovaly cestu této kapely z Alabamy. ERRA vytvořila jedinečné spojení mezi monumentálními riffy a okouzlujícími melodiemi posetými progresivními zvukovými plochami pohánějícími každé z alb. Jednou z domén kapely je bezpochyby zpěv. J.T. Cavey vás vezme na zvukovou vzrušující jízdu díky své dynamice a naléhavému tónu svého nezaměnitelného hlasu. ERRA se stala definitivně jednou z hlavních vlajkových lodí žánru a zařadila se bez ostychu po bok kapel jako Born of Osiris, After the Burial či Periphery. Tohle bude obrovský instrumentální i vizuální zážitek.

Dying Wish od svého vzniku v roce 2018 nadále posilují nerozbitné pouto s publikem. Shromažďují miliony streamů, vyprodávají vystoupení a získávají široké uznání od Brooklyn Vegan, Revolver, Stereogum, Consequence of Sound, Kerrang a dalších. Zaujmou zvukem, vizuální stránkou a netradičními postupy, kde posouvají pomyslnou laťku hardcore- metalcore do jiných sfér. Nezaměnitelná Emma Boster dodává kapele ještě na další výjimečnosti. Určitě si nenechte ujít tuhle stoupající hvězdu z Portlandu!

ERRA

DOMÁCÍ HEADLINEŘI PŘINESOU VELKÉ NÁVRATY A POMYSLNOU DÁVKU OSTŘÍ!

Začneme s Fajtfest ikonou! Na letošní Noci legend (středeční pre Fajtfest party) jasně ukázali, že to tam stále je. The Truth is Out There se v pátek 5.7. po dlouhých osmi letech vrací na hlavní stage. Obohaceni novou tvorbou a statečně čelící spoustě zkoušek, které je však posílili. Vítejte doma!

Tahle kapela k nám měla přijet hrát na druhém ročníku FF (v roce 2010) a možná jsou rádi že nepřijeli, protože v té době jsme se moc festivalem ani nazývat nemohli. Nyní se ale píše rok 2023 a Shogun Tokugawa za sebou mají doslova epický návrat na Rock For People, kde byli hodnoceni jako jedna z nejlepších českých kapel na uplynulém ročníku. Náš festival si navíc část kapely osahal loni, kdy uhranuli v dopoledních hodinách v pomyslném dresu Donnie Darko. Dobří Shoguni se vracejí! Nenech si ujít jejich zběsilou a neokoukatelnou show, ať v klubech, které nyní obrážejí, nebo na festivalech. A Fajtfest nebude výjimkou!

Sekyra ,Sekyra a zase Sekyra! Tak lze i hodnotit hudbu oblíbeného projektu (nebo snad už regulérní kapely?) TCHERT. Na Fajtfest 2022 měli svoji první live show a teď se vrátí mnohem silnější, navíc s brzy vycházejícím EPČkem Inty, které přinese železobeton do sluchátek.

Tohle bude bolet, ale krásně!

ffcz2024

Další várka kapel ze zámoří

Starý dobrý hardcore co vznikl doslova z prachu ulice! Tahle zámořská trojka bude pořádný kopanec do ksichtu. Rýsuje se nám velice pěkný čtvrteční hardcore den! Sworn Enemy z New Yorku je už hodně známé jméno. Míchají starý klasický hardcore ovlivněný thrashem i crossoverem. Nejednou se kultovní klub CBGB na Manhattanu otřásal v základech při jejich show. Drsné texty z ulice a stále se pohybující moshpit je přesně to, co čekáme od této legendy.

Brazílie a Sao Paulo - to jsou Worst! Udělali si skvělý jméno na letošní evropské podzimní tour, kde nechyběli i české zastávky a vždy se jednalo o hodně intenzivní zážitky (Crippled Fingers by mohli vyprávět ). Texty vynikajícího frontmana Thiaga jsou o boji s vnitřními démony, a to jak v jejich rodné portugalštině, tak i v angličtině. Tohle je těžké, intenzivní, ale především... SKUTEČNÉ! WORST žijí HARDCOREM 24/7!

Cut Throat z Los Angeles, inspirovaní ulicemi a obklopeni osobním, politickým a náboženským chaosem. Jako plátno k vyjádření svých pocitů z tohoto šíleného světa používají směs hardcore, beatdown, hip-hop 90. let a thrash. Všichni členové mají dlouhou historii v jiných kapelách na turné po celém světě. V Evropě se třeba ukázali s Cut Throat na legendární PERSISTENCE TOUR.

Posledních 10 % vstupenek za 2200 CZK, tak na co ještě čekáte? Zde:

https://pass.nfctron.com/organizer/tomas-fleck

worst

Fronz z ATTILA ve skvělém rozhovoru od Klubovna z letošního FF.

,, Pokud o tobě lidi nemluví, tak děláš něco blbě”.

rozhovorAttila

PARTY CORE NA KOPCI? OPĚT BUDE! TENTOKRÁT NÁS ČEKÁ DÁNSKÉ OSTŘÍ A BRITSKÁ RÁZNOST.

Fajtfest se snaží koukat vpřed a tak tasí opět jedno nové jméno. SAMURAI PIZZA CATS je projektem, na kterém se podílí Daniel Haniß z Electric Callboy. Milovníci anime pak jistě zbystří odkaz na anime seriál z počátku devadesátých let. Tahle pizza obsahuje metalcore, deathcore, nakažlivé tóny a mocné výkřiky uspokojující každého milovníka party coru. Mňam DPČ!

HC/thrash parta ze Southamptonu Grove Street oznámila nejen podpis smlouvy s velkým australským labelem UNFD, ale i show na Fajtfest 2024! Jejich návrat na kopec navazuje na jejich účast na Fajtfest Help party, kde zaujali všechny přítomné. Mosheři je budou milovat. Doporučujeme si poslechnout jejich vynikající počin The Path To Righteousness, je to bomba!

Kapela, kterou žánrová šuškanda často vynáší do nebes. A donesla je až k nám na kopec. Ghost Iris jsou známí především rozmanitostí vokálu a téměř bezchybnou instrumentální stránkou. Hodně se také mluví o jedinečné koncertní show, kde kytary létají doslova vzduchem. Letos mají za sebou třeba evropské tour s Attila, nebo momentálně s Heart of a Coward. Další očekávaná premiéra na Fajtfestu!

 samuraipizzacats

FAJTFEST ulovil velmi exkluzivní jméno!

Můžete se těšit na jednu z nejdivočejších kapel současnosti.

Better Lovers je americká metalcorová kapela z Buffala, která vznikla spojením muzikantů z kapel Every Time I Die a The Dillinger Escape Plan. Takže více než solidní základ. Jádro tvoří zpěvák Greg Puciato, kytaristé Jordan Buckley a Will Putney, baskytarista Stephen Micciche a bubeník Clayton Holyoak. Kapela je podepsaná u SharpTone Records a v roce 2023 vydala své debutové EP God Made Me an Animal.

Tahle kapela je často označovaná jako superkapela a je jim předpovídaná velká budoucnost.

V sobotu 6.7.2024 se bude na kopci podávat to nejlepší ze současného metalcoru, hardcoru a všech možných odnoží a bude to divoká bitka na pódiu i pod ním!

God Made Me an Animal!

betterloversfb

FAJTFEST v centru vol.II Už 21.10.!

Headlinerem budou bezpochyby severští vikingové UNLEASHED, kteří pocházejí ze Strockholmu a předvedou nám svůj old-school death metal set. Tato kapela vystupuje v České republice velmi zřídka a je to pro nás velkým úlovkem.

Časový harmonogram :
Open:18:00
19:20-19:50 Anime Torment
20:20-21:00 Doomas
21:30-22:10 Hypnos
22:50-00:00 Unleashed

Vstupenky : https://tickets.nfctron.com/event/tomas-fleck/-fajtfest-v-centrum-vol-ii/cart
Tištěné : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

unleashed

FFvCentru2