Aktuality

Vyjádření

Vážení návštěvníci Fajtfestu,
 
potřebovali jsme pár dní na to, abychom si vyhodnotili letošní ročník a rádi bychom se s Vámi podělili o pár slov.
 
Fajtfest byla vždy rodina. Máme závazky k Fajtfest Family, která vznikla především kvůli Vám, návštěvníkům, a proto vnímáme, že cesta, kterou jsme zvolili, není ve všech směrech správná. Chceme, abyste věděli, že každá věc, kterou jsme jako Fajtfest Crew udělali, nikdy nebyla mířena proti Vám. Za 15 let existence jsme spojili nesčetné množství fanoušků, českých kapel a rozhodně jsme na to hrdí.
 
Po letošním ročníku si musíme přiznat jednu zásadní věc. Festival přerostl naše schopnosti. Za poslední dva roky jsme si jako pořadatelé a věříme, že i vy návštěvníci splnili několik snů, v podobě The Ghost Inside, WSS a dalších. Zaručeně to byl pro všechny zážitek, mít je tak blízko a podat si s nimi ruku na meet and greet.
 
-Změny v Line-upu-
Jak všichni víte, tento rok byl pro nás asi nejtěžší za celou historii festivalu. Hlavním důvodem bylo zrušení vystoupení dvou headlinerů. Musíme se pozastavit u P.O.D. Věřte nám, že to pro nás byla velká rána. Nějaký čas poté, když bylo oznámeno jejich vystoupení na jiném festivalu v Čechách, reakce nás všech byla velmi ovlivněná aktuálními emocemi. Nevymlouváme se, omlouváme se za to a zpětně z toho nikoho neviníme. Už jsme podnikli kroky k tomu, abychom se omluvili některým stranám i osobně.
 
-Váš feedback-
Myslíme však i pozitivně a věříme, že za poslední roky co jsme od Vás dostávali feedback, se dost věcí zlepšilo. Ať už je to výběr jídla, více míst k sezení, čistota WC, funkční sprchy a v neposlední řadě i skvělý zvuk, který bereme jako jedno z velkých pozitiv. Další reakce z Vaší strany přichází a děkujeme za ně. Už teď víme, kde se chceme a budeme zlepšovat.
Jedná se v první řadě o komunikaci k Vám, návštěvníkům. Zde si sypeme popel na hlavu a uznáváme, že to bylo z naší strany velmi slabé. Určitě zlepšíme hygienu, zejména přidáním zmiňovaných umyvadel a v neposlední řadě chceme přidat více vedlejších aktivit.
 
-Náš pohled-
Konstruktivní kritiku budeme nadále poslouchat a určitě se pokusíme Fajtfest zase posunout o level výše. Jsou tu ale i body, které si chceme obhájit a jak už jsme psali na začátku, nikdy to nebylo a nebude proti Vám, návštěvníkům.
 
Dost často se řeší ceny jídla, pití a služeb na našem festivalu. Zde musíme trochu oponovat a myslíme si, že ve všech aspektech jsou ceny nastaveny na nejnižší možnou úroveň za kterou jsme schopni festival pořádat. Co je s tím spojené, je zákaz vnášení vlastního alkoholu do areálu. Tohle od nás čekejte i v příštích letech. Jsme si jisti, že to každý pochopí.
 
Jedna z nejdůležitějších věcí, které pro Vás chceme, je bezpečnost. Někteří z Vás volají po open stage, vzhledem k poloze a výšce pódia otevřenou stage neplánujem. Dva roky po sobě se staly vážné úrazy hlavy, které mohly dopadnou tím nejhorším možným scénářem. Proto jsme na téma skákání z jakékoliv výšky dost citliví a chceme Vás v tomto směru požádat o pochopení.
 
-Výdělky z taxi-
I když neradi, musíme se vyjádřit i k místním taxislužbám. Absolutně odmítáme výroky taxikářů, kteří vozí návštěvníky po městě za nesmyslné ceny s tvrzením, že část jejich výdělku jde nám. Je to čistá lež a nemáme žádný deal s jedinným taxíkářem.
 
-Co bude následovat?-
Jako pořadatelé si pokládáme otázku co bude dál. Určitě Vás všechny napadne, že řešíme po tomto roce ekonomické problémy a nebudeme tvrdit, že to tak není.
 
Celá naše crew má teď jasný cíl. Vrátit na kopec atmosféru, která okouzlila úplně každého návštěvníka. Proto jsme se rozhodli, že se vrátíme o pár let zpět, ale nikoliv servisem pro naše návštěvníky, ale areálem. Snížíme počet dní festivalu a hlavně vrátíme festivalu tvář, kterou měl od začátku.
 
Fajtfest 2025 bude v úplně jiném duchu. Do předprodeje budeme dávat pouze 1000 lístků a kapacitu navyšovat již nebudeme. Věříme, že příští ročník bude dalším legendárním.
Budeme od Vás potřebovat pomoct, první možnost budete mít 12.10.2024 na dalším ročníku Fajtfest v Centru - velmi brzy se dočkáte dalších informací. Bude to jediná akce v tomto roce, kde nás můžete podpořit a moc Vám v tomto věříme. V tomhle byla vždy síla Fajtfest Family.
 
-Děkujeme!-
Na závěr to nejdůležitější. Děkujeme a vážíme si každého návštěvníka, který za těch 15 let Fajtfestu pomohl vytvořit dnes už festival, který má historii a doufáme, že i velkou budoucnost.
Velké poděkování patří vedení města Velké Meziříčí v čele panem starostou Alexandrem Kaminarasem, všem našim partnerům a sponzorům, skiclubu, všem pracovníkům, záchranářům, security a samozřejmě celé naší crew.
 
-
 
Jak už jsme zmínili, budeme opravdu rádi za co nejvíce feedbacku. Rozepište se nám sem do komentářů, nebo využijte pro osobnější komunikaci mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Vidíme se na kopci!
ff24

TIMETABLE FAJTFEST 2024!

VSTUPENKY V PŘEDPRODEJI DO 3.7. / TICKETS ON ADVANCE SALE UNTIL 3.7.

all days timetable copy

Legenda za legendu, New York za New York!

Asi bude mnohým běhat mráz po zádech až se tahle hymna bude linout kopcem … From the east coast to the west coast Gotta gotta gotta go ! Praotci hardcore - punku se stávají čtvrtečním headlinerem Fajtfestu! Asi nemá moc cenu představovat AGNOSTIC FRONT! Jsou nejvýznamnější představitelé specifického newyorského hardcoru společně s např. Madball (zpěvák Madball je bratrem zpěváka Agnostic Front), nebo Sick Of It All, za které jsou náhradou. Lou Kollerovi přejeme hlavně brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na stage! Agnostic Front neustále odkazují ke kořenům hardcore scény a jsou pověstný svými kritickými i sociálními texty. Obrovská legenda New Yorské scény, která se nehodlá vzdát svých ideálů. Poznávací tváří kapely jsou bezesporu Vinnie Stigna a Roger Miret. Pro ty, kteří si nejsou jisti správným výkladem slov jako "moshpit", nebo "circle pit", je čtvrteční den jedinečnou příležitostí, jak si upřesnit jejich význam i nepsaná pravidla. Bylo opravdu těžké i logisticky složité domluvit tuhle show, ale snad jsme s náhradou potěšili a Fajtfest upevní svoji prestiž.

POZOR! PŘEDPRODEJ JEDE DO 2.7. !

Legend for legend, New York for New York!
It'll probably send a chill down your spine when this anthem rolls down the hill... From the east coast to the west coast Gotta gotta gotta go! The forefathers of hardcore-punk are headlining Thursday's Fajtfest! Probably not much point in introducing AGNOSTIC FRONT! They are the most important representatives of the specific New York hardcore, together with e.g. Madball (the singer of Madball is the brother of the singer of Agnostic Front), or Sick Of It All, for whom they are a substitute. We wish Lou Koller a fast recovery and a return to the stage as soon as possible! Agnostic Front constantly refer to the roots of the hardcore scene and are renowned for their critical and social lyrics. A huge legend of the New York scene, they are not about to give up on their ideals. Vinnie Stigna and Roger Miret are undoubtedly the recognizable faces of the band. For those who are unsure of the correct interpretation of words like "moshpit" or "circle pit", Thursday is a unique opportunity to clarify their meaning and unwritten rules. It was really hard and logistically difficult to arrange this show, but hopefully we have pleased with the substitution and Fajtfest will strengthen its prestige.

ATTENTION! PRE-SALE GOES UNTIL 2ND JULY!

ff poster 2024

 

Poslední místa na workshop s Justinem z Tallah!

Přihlášky na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a pak se všichni vidíme v Moshpitu!

tallahworkshop

WORKSHOP s absolutní hardcore legendou!

CZ - WORKSHOP s absolutní hardcore legendou!

Tohle bude velmi speciální pro Fajtfest Family a hardcore komunitu na Fajtestu, protože půjde o workshop s jedním z headlinerů festivalu a totální NYHC legendou Petem Kollerem (kytara) ze Sick Of It All! Na co se můžete těšit?

Měl by představit svojí kytaru, ale i mluvit například o procesu skládání či cvičení. Určitě dojde i na hardcore scénu, turné a třeba se dozvíme, jak to bylo opravdu z wall of death a proč nedrží patent. Nakonec  samozřejmě dojde i na vaše dotazy.

Sick Of It All - musíme je obdivovat za jejich zdravou mysl i pozitivní vystupování směrem k fans. Jsou vzory pro několik generací!

Workshop je zdarma! Kapacita bude omezena!

Zájemci pište na  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Datum 4.7.2024
Čas 19:30
Místo Monster Energy zone

 

EN - WORKSHOP with an absolute hardcore legend!

This is going to be very special for Fajtfest Family and the hardcore community at Fajtest, because it will be a workshop with one of the headliners of the festival and total NYHC legend Pete Koller (guitar) from SICK OF IT ALL! What can you look forward to?

He should present his guitar, but also talk about the process of composing or practicing, for example. He'll be also talking about hardcore scene, touring and maybe we'll get to know what it was really like from Wall Of Death and why they don't keep the patent. In the end, of course, there will be time for your questions.

Sick Of It All - we have to admire them for their healthy mind and positive attitude towards the fans. They are role models for several generations!

The workshop is free! Capacity will be limited.

If interested, please email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Date 4.7.2024
Time 19:30
Monster zone location

 

IMG 1170

WORKSHOP!

CZ - Každý rok se vám snažíme přinést nějakou inovaci a zlepšovat se především pro vás, fanoušky Fajtfestu. Podpisové session nejsou pro náš festival žádnou novinkou. Co byste ale řekli na možnost poznat headlinery i trochu jinak?

Tallah hrají v Evropě poprvé! Jejich frontman Justin Bonitz, vyhlášený svým nezaměnitelným hlasem a technikou souhlasil s tím, že pro vás udělá workshop a to přímo po jejich podpisové session! Na co se můžete těšit? Justin se v Americe velmi úspěšně věnuje vyučování zpěvu, takže určitě přijde řada na techniku screamu, growlu i čistých zpěvů. Zajímá vás i něco dalšího? Přijďte na workshop a zeptejte se Justina! Už teď je jasné, že se bude jednat o mimořádný zážitek. Workshop bude s ohledem na Justinův hlas probíhat ve vnitřních prostorách a kapacita bude omezena.

Workshop je zdarma!

Zájemci prosím pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Datum 5.7.2024
Čas cca od 18:30 

 

EN - Every year we try to bring you some innovation and improve ourselves especially for you, Fajtfest fans. Signature sessions are nothing new to our festival. But what would you say about the opportunity to get to know the headliners in a different way?

Tallah are playing in Europe for the first time! Their frontman Justin Bonitz, renowned for his unmistakable voice and technique, has agreed to do a workshop for you, right after their signing session! What can you look forward to? Justin has been very successful teaching singing in America, so he'll be talking about scream, growl and clean singing techniques for sure. Anything else you're interested in? Come to the workshop and ask Justin! It's already clear that this is going to be an extraordinary experience. Due to Justin's voice, the workshop will be held indoors and capacity will be limited.

The workshop is free!

If interested, please email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Date 5.7.2024
Time approx. from 18:30

448739767 1003298598471503 2703769757337127267 n

Fajtfest se letos připojí k pomoci malé Viktorce

Fajtfest se letos připojí k pomoci malé Viktorce v jejím těžkém boji již jednou hudebníci a festivaly pomáhaly a má to smysl..na festivalu bude umístěna kasička a informačním letackem..a předem děkujeme že pomahate.

Le Somi & FAJTFEST 2024

448194762 864474925510250 9057655745105434336 n

DĚTI A MLADISTVÍ

- Děti do 15 let zdarma v doprovodu rodičů. 

- 16-17 let 50 % ceny. Prodej pouze na místě s dokladem totožnosti.

IMG 1133