Aktuality

NA KOPEC SE BLÍŽÍ BOUŘE USAGI A VELKÝ NÁVRAT SAMURAJŮ!

Rise Of The Northstar vznikli v Paříži, ale v jejich srdích a rytmech je dost patrný vliv země vycházejícího slunce. Vlivů u nich ale uvidíte mnohem víc. Odkaz americké kultury je patrný skrze hip-hop, groove metal i new york hardcore, RISE OF THE NORTHSTAR jsou sami sobě subžánrem.
Miliony zhlédnutí hudebních videí na Youtube jim vydláždila cestu a se svým debutem „Welcame“ z roku 2014 předali masám svou nabitou a thrashovou podívanou v plné míře. Aby ne, když jsme se krom drtivých riffů dočkali i odkazů na japonskou kulturu a mangu. Kapela je tak oslavovaná zejména v Japonsku i jinde v Asii, kde se vystoupení setkávají s divokými fanfárami a přeplněnými koncertními sály. Po úspěšném turné v roce 2017 kapela vydala své kriticky vychvalované druhé album „The Legacy Of Shi“ a fanoušci se v roce 2023 ještě více přiblíží své vlastní Nippon apokalypse s třetím plnohodnotným albem kapely!
 
rotn 2023
 
Pro návštěvníka portugalského Porta se může jevit toto místo, jako město plné záhad. Staleté budovy tyčící se na kopcích, dlážděné boční uličky plné lidí a zvláštní atmosféry. Je to místo, kde se zrodili tajemní, maskovaní black metalisté GAEREA.
Gaerea postavili pravidla black metalu na hlavu. Zatímco většina upřednostňuje klasický zvuk, tato portugalská kapela jej posouvá vpřed a hladce integruje také vlivy z jiných žánrů. Zvukový vzdor, který rozbíjí zažité představy o black metalu a přináší svou vlastní interpretaci. Gaerea jsou kapela, na kterou je třeba brát zřetel.
Jejich pojetí je nejen pečlivé, ale také nezapomenutelné. Fajtfest tím jen potvrzuje, že nás bude čekat nejrozmanitější rok v dosavadní historii. Bem-vindo à Colina!
 
gaerea 2023
 
 
 
 

 

Fajtfest věnuje nultý den svým legendám!

Již loni jste u nás mohli premiérově absolvovat nultý den, který si vzalo do parády společenství Klubovny & Die Hard barber shopu. Letos se pokusíme celý nápad ještě rozvinout a poctít ty na jejichž pilířích náš festival stojí. Ve středu 5.7., tedy opět v den, na který připadá státní svátek, se na stagi B představí legendy Fajtfestu!

,,Nikdo by neměl zapomenut na svoje začátky, ať už byly jakékoliv, tímto chceme vzdát hold kapelám s kterými jsme na Fajtfestu začínali od roku 2009 a nebo i těm, kteří se nesmazatelně vryli do paměti a hlavně díky nim je Fajtfest takovým jakým momentálně je, protože zrovna tyhle kapely a interpreti mají obrovskou zásluhu. Naučili lidi chodit na Kopec na bezejmenný festival. Samozřejmě bude k dispozici kultovní lyže a na tento den i legendární nápoj Rumela a mnoho dalších překvapení.” stojí v prohlášení hrdého festivalu, který nezapomíná na svoje DNA.

A na koho se můžete těšit? Na Fajtfest se vrátí Shatter & Fuxo , Hazydecay , Overhype, Sunset Trail, TTIOT. Jedno headliner jméno je ještě zahaleno tajemstvím a vy můžete hádat o jakou formaci půjde. Ti co mají zakoupenou vstupenku na Fajtfest 2023 budou mít na tuto akci zvýhodněné vstupné o kterém budeme v nejbližší informovat.

 

wednesday2023

Další oznámení kapel

SINIZTER - Další nové jméno nejen pro naši zemi, ale i celou metalovou Evropu. Scott Gonzales, profesionálně známý jako „SINIZTER“, se narodil v Antiochii v Kalifornii. Poté, co byl dříve známý svou rolí metalového zpěváka v kalifornském East Bay na začátku roku 2000, od té doby se stal sólovým umělcem a nadále používá svůj agresivní vokální styl k řízení své nyní trap/metalové hudby pod Sinizterem. V současné době žije v Atlantě, mecce rapového trapu. Jeho lyrická témata často vycházejí z jeho osobního života, války, hrůzy, misantropie a osobní filozofie.
 
sinizter
 
SPACED - Objev z Buffala. Město, které u nás nejvíce proslavil Dominik Hašek (zdravíme DJ Nagano!), oddělené od Kanady světoznámými Niagarskými vodopády, vyprodukovalo hardcore legendy jako Snapcase, Buried Alive a Every Time I Die. Přesto za poslední roky jejich scéna trochu sešla z očí mezinárodní pozornosti. Stejně jako se postupně derou nahoru místní Sabres, jde nahoru i jejich hardcorová scéna. Za zmínku stojí kapely jako Smash N Grab, Exhibition, Final Declaration a úplně nejvíc Spaced. Hodně se o nich mluvilo po letošní vystoupení na Brutal Assault, kde se doslova jednalo o demolicí zavánějící set. Lexie a její bůvoli budou jedním z těch nejvíc svěžích jmen line-upu.
 
spaced 2023
 
UNITY-TX - Nu- metal rap měl vždy na Fajtfest svoje místo a po letošním triumfálním úspěchu Dropout Kings přicházíme s další lahůdkou. UnityTX, je rap metalová / nu-metalová kapela z Dallasu v Texasu. Skupina vznikla v roce 2014 a od svého vzniku si razí cestu undergroundovou scénou. Můžete je přijít zkontrolovat a naladit se na akci Fajtfest v Brně ( 7.2.- Melodka ), kde budou supportovat kultovním Deez Nuts!
 
unity tx 2023
Německo je největší metalovou evropskou velmoci a je tam taky největší a nejsilnější scéna a proto nemůžeme místní zástupce opomenout!
 
NECROTTED - Něco pro milovníky extrémního žánru! Slamming v hodně rychlém a brutálním provedení. Navíc s výrazným poselstvím: Necrotted z jižního Německa jsou prostě nositeli naděje pro moderní death metal! Drtivé a technické pasáže co Vám urvou doslova kšilty na snapbacku. NECROTTED, to jméno si zapamatujte dobře.
 
necroted 2023
 
DEFOCUS - Moderní metalcore se vším všudy!, Určitě si zaslouží Vaši oprávněnou pozornost. Extrémně zajímavě provedená kytarová jízda ve páru s temnými a ambientními melodiemi, jež vytvořily melancholickou atmosféru pro jejich vzrušující sound, který skutečně zachycuje jejich drtivý a impulzivní pohled na metalcore dnešních dní.
 
defocus 2023

Československá stopa dokáže sílu i rozmanitost domácí klubové scény.

Fajtfest nikdy nezapomíná na potenciál domácí scény, který se i letos určitě naplno projeví na kopci. Prostor dostane nový svěží vítr, ale i matadoři, kteří jsou nesmazatelně spojení s naším festivalem.

TATROFKA / BRILOZIT - Tady se bude Kajotík otřásat v základech. Oleg a jeho přátelé jsou virální senzací, která samozřejmě neunikla ani našemu radaru. Slovenské reálie v zábavné podobě, které plní kluby v Čechách i na Slovensku. A spolu s Tatrofkou můžeme očekávat i Brizolit. Tohle bude čardáš a pořádně divoký mash-up od našich bratov zo Slovenska.

tatrofka 2023

brizolit 2023

HEAD2DOWN - FuXo je festivalová legenda a žijící artefakt lásky k nu-metalu. Kapela patří k našemu festivalu stejně, jako změny počasí. Tohle spojení je pevné a doživotní.

head2down

MARKED AS AN ENEMY - Momentálně jedna z nejnadějnějších formacích band na tuzemské scéně. MAAE právě vydali debutovou desku “meanwhile”, která patří mezi nejzajímavější tuzemské tituly roku. O jejich tvrdé práci jsme se mohli již třikrát přesvědčit i v rámci putovní KlubovnaFajtfest Night, kde nás přesvědčili, že jsou hodni reprezentovat domácí prapor i v mezinárodní konkurenci.

MAAE 2023

BACKFIST - Je zase čas za to pořádně vzít. Hajda a jeho banda se opět naplno vrhá na další dobrodružství, které s nimi nově podstupuje i Štěpán Farkaš, znám například z kapel jako Clou nebo Citylights.

backfist 2023

CRIPPLED FINGERS - Další z kapel, která nás výrazně přesvědčila během posledního roku a účasti na KFN. CF jsou poctivci, na které je spoleh a máte jistotu, že to vždycky dají se srdcem na dlani. CF za poslední roky odehráli mnoho koncertů a získávají na stále větší podpoře napříč republikou. Pražská formace, která je doma vlastně všude.

crippled fingers 2023

BOLEHLAV - A na závěr něco speciálního a velmi nestandardního. Jsme upřímně velmi mile překvapeni z reakci na účast Zardonica. Tak vám přinášíme i takovou lokální verzi. Produkce Bolehlava je silně experimentální a budete ji buď milovat, nebo si nakonec stejně cestu najdete. Fyzicky nepříjemné zvuky, které hodlají zachvátit celou vaší mysl. Máte se na co těšit, přátelé!

bolehlav 2023 

BLACK MONTH - JEDNOTLIVÉ KUSY

Vánoce se blíží, tak tu máte od nás akci.
 
POZOR, k objednávce mimo VelMez vám bude přičteno poštovné!!
 
Objednávky posílejte na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
možnost osobního předání ve Velkém Meziříčí.
 
Bunda za 550 Kč + poštovné
Mikina za 720 Kč + poštovné
Dres za 450 Kč + poštovné
Kšiltovka za 250 Kč + poštovné
Ponožky za 200 Kč + poštovné
Polštář za 150 Kč + poštovné
Známky za 180 Kč + poštovné
 
 
blackmounth bunda
 
blackmounth mikina
 
blackmounth dresy
 
blackmounth ksiltovky
 
blackmounth ponozky
 
blackmounth polstare
 
blackmounth znamky
 

BLACK MONTH

Vánoce se blíží, tak tu máte od nás akci
 
Akce 1 (dres + podkolenky) za 650 Kč + poštovné
Akce 2 (dres + kšilt) za 700 Kč + poštovné
Akce 3 (dres+ polštář) za 650 Kč + poštovné
 
objednávky posílejte na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
možnost osobního předání ve Velkém Meziříčí
 
blackmounth1
 
blackmounth2
 
blackmounth3
 
 

Páteční večer ve znamení velkých deathcorových jmen a zakončený ikonickým DJem ze zámoří.

Chelsea Grin oznámili nové dvojalbum „Suffer In Hell“ a „Suffer In Heaven“ (vychází v listopadu a březnu). Prvně jmenované mělo Release Day uplynulý pátek, 11. listopadu a sklízí famózní reference napříč světem. Například „Origin of Sin", první singl, je skutečný plamenomet. Ve skladbě „Forever Bloom“, je slyšet zesnulý zpěvák Black Dahlia Murder, Trevor Strnad. Zvednou s novým albem hozenou rukavici od momentálně extrémně ceněné Lorna Shore? Bezpochyby ano! Kopec se dočkal dalšího obrovského jména žánru, který teď zažívá velký boom.

chelse grin

Federico Augusto Ágreda Álvarez, ikona a vynikající umělec nejlépe známý jako ZARDONIC, je venezuelský klávesák, skladatel, producent a DJ, který přichází se svou rockovou infuzí EDM, hladce zahrnující Glitch hop, breakbeat, electro house, Dubstep, drum & bass a hardcore s nekompromisním zvukem metalových kytar a vokálu. Věnuje se i remixování skladeb skupin Nice Inch Nails, Fear Factory, The Berzerker nebo Gorgoroth. Zardonic dosáhl vrcholu a dle jeho vlastních slov velmi rád hraje metalové festivaly a koncerty, protože je to vždy obrovská partyhard!

zardonic

Distant, nadnárodní tanker, který se vynořil z nizozemského Rotterdamu a také ze slovenské Bratislavy. Neznáte je? Nevěříme! Ale i tak si dejte si například singl „Human Scum". Momentálně jsou Distant jednou z nejvýraznějších evropských kapel v žánru a velká tour střídají další tour. Momentálně kupříkladu brázdí Evropu s Despised Icon. V čem jsou Distant tak výjimeční a proč na sebe táhnou davy? Kombinují undergroundový death metal plný slamu a brutálního deathcoru.

distant

Century Media Records nedávno oznámili deal s Distant. Skupina k tomu uvádí: „Jsme nesmírně nadšení z podpisu smlouvy s jedním z největších metalových vydavatelství na světě, Century Media Records. Můžete očekávat mnohem více temných alb pocházejících z našeho tábora.” Těšíme se, no naozaj!

Nový partner, nové možnosti. Rock Café Southock

Fajtfest přestavuje nového partnera.

Je nám ctí představit nového, váženého partnera a tím je hodně ambiciózní hudební klub Rock Café  Southock (Jablunkov) alias Rokáč.
Destinace u slovenských a polských hranic je pro Fajtfest velice zajímavá příležitost tvořit klubové koncerty i pro zahraniční fanoušky Fajtefstu a tím také expandovat značku Fajtfest mezi zmíněnými státy.
 
Klub je vybaven profesionálním sound systémem, světly a hlavně atmosférou, kterou díky prostoru klubu nenajdete nikde jinde než v Jablunkově. Stage 9x5 m s nadstandartním zázemím pro kapely i návštěvníky .

Určitě se zde můžete těšit v budoucnu na putovní KFN , nebo nějaký Fajtfest koncert se zvučným zahraničním jménem . Za klubem stojí už obrovské množství pořádaných koncertů včetně velkých zahraničních kapel , ale věnuje se aktivně i pomoci.
Každý rok se hudební klub snaží finančně pomoci dětem v nouzi. Přispět můžete jak přímo v rokáči, tak online.

Věříme, že tahle spolupráce bude oboustranně prospěšná mnoho let.