Aktuality

5.7. - LEGENDS DAY INFO!

Přinášíme informace ke středeční Legends Day.

Tento rok nám přejí svátky a ve čtvrtek nás čeká největší den v historii festivalu. I proto jsme stejně jako v minulém roce připravili den navíc a začínáme ve středu, kde se nám představí kapely na druhé, menší stage, které pro nás mnoho znamenají.

Kapely SHATTER & Fuxo, HAZYDECAY, overhype, Sunset Trail, The Truth Is Out There a headliner slot The.Switch jsou velké lákadlo a věříme, že ve státní svátek se potkáme ve velkém počtu a připravíme pro naše Legends skvělou atmosféru. Jak bylo avizováno, tak návštěvník, který se prokáže zakoupenou vstupenkou FAJTFEST 2023 z předprodeje, nebo si koupí festivalovou vstupenkou na místě, tak bude zvýhodněn. Bez vstupenky bude možné zakoupit středeční vstup za 400 Kč. Se vstupenkou bude cena 300 Kč . Středeční vstupenky budou k dispozici pouze na místě.

legends2023

 

 

FAJTFEST v HOLANDSKU! Neushoorn / Fajtfest Fryslân - 11.11. 2023

PŘEDSTAVENÍ KLUBU: Od založení Neushoornu v roce 2016 jsme největším hudebním místem ve Frísku. Se stovkami koncertů ročně je Neushoorn tím pravým hlavní místo pro živou hudbu pro obyvatele Leeuwardenu a okolí. Jsme kulturním epicentrem města a regionu. Se třemi koncertními sály, pěti zkušebnami, zabýváme se také rozvojem talentů a nesčetnými vystoupeními známých umělců je Neushoorn místem pro všechny hudební exkurze a nápady. Částečně díky ústřední roli, kterou má Neushoorn v Leeuwardenu, ty nejlepší spolupráce přicházejí přirozeně s festivaly jako: Fenix ​​​​Festival, Bierfestival a afterparty Into The Grave se konají ve zdech Neushoornu a novým váženým partnerem je i FAJTFEST z České Republiky!

Vítejte

Hendrik van der Tol

 

FAJTFEST v HOLANDSKU 2023

Pestilence
Stellvris
Marina
HEAD2DOWN a další..

Holland1

Holland2

Holland4

Holland3

NOVĚ POTVRZENO!

Dlouhodobě očekávaný krok je tady a ČESKO- HOLANDSKÉ spojení je skutečnost.

Velké díky patří našemu kamarádovi i partnerovi Hendrik van der Tol a Neushoorn Každé léto na vrcholu lyžařského kopce na krásné Vysočině probíhá speciální proměna. Fajtfest, kultovní metalový/core festival v Česku, proměňuje idylické prostředí v opravdu metalový ráj a každoročně se do okolí přijíždí horda fans z domova i zahraničí, aby si užili tento svátek na Vysočině. Za naši zemi Stellvris , Marina a HEAD2DOWN ( Fuxo stejně patří na Vysočinu).

Tickets : https://neushoorn.nl/production/fajtfest-fryslan/

fajtfest holandsko

Bob Fleck v rozhovoru pro ROCKSOUND.CZ: Stojím za každou kapelou na letošním Fajtfestu

Rok se s rokem sešel a sezóna festivalů pomalu začíná. Dnes jsme si přizvali na malý rozhovor pořadatele Boba Flecka z Fajtfestu ve Velkém Meziříčí, jehož brány se otevřou už ve středu 5. červenceNávštěvníkům nabídne čtyři dny plné kapel vyznávajících tvrdší odnože metalu.

Zdravím tě, Bobe, tak na co se letos můžeme těšit? Rád bych s tebou probral především line-up, je hodně netradiční, ale i ambiciózní a svým způsobem to chce koule, dát na jednu stage třeba Chelsea Grin, Zardonika, Tortharry nebo Bolehlava…

To je velká pravda. Už dlouho jsem měl v hlavě Zardonika, protože jeho přesah do různých žánrů je obrovský, a jak se domluvil na spolupráci i s Dinem (legendární kytarista Fear Factory – pozn. red.), tak si říkám, že teď přišel ten správný okamžik! Už Redzed svojí show na Fajtfestu v roce 2021 leccos naznačil, a to to neměl po Decapitated vůbec jednoduché… Ty kopáky jejich bubeníka ho před koncertem hodně strašily, ale nakonec dal skvělou show a připravil do budoucna půdu interpretům z jiných žánru. Věřím, že to bude nezapomenutelný hudební i vizuální zážitek, Zardonic se na festival velice těší. Letos máme opravdu rozmanitý a myslím, že na poměry našeho festu i velmi zajímavý line-up, kde si přijdou na své všichni fans metalu a nejen toho.

Budou The Ghost Inside opravdu tím největší koncertem v prozatímní historii festivalu?

Ano, bezpochyby. Jejich rider (seznam požadavků na vystoupení – pozn. red.) už hovoří za vše. Přijede velká, světová kapela. Headliner loňského Full Force (festival situovaný kousek od Berlína – pozn. red.) a letos i celého Impericon turné (putovní festival – pozn. red.) po Evropě. Tohle je ten zlatý moment prozatímní historie festivalu, a ten příběh kolem kapely vše vyhání ještě do větších emocí. Možná si ještě neuvědomuji, že se to opravdu stane a TGI dají Engine 45 na našem festivalu, už teď z toho mám husí kůži… All my life I’ve been searching for something, to break these chains. To break these chains. But I’ll keep swinging…

Je těžké dostat se na billboard na D1?

To opravdu je, a nebýt našeho skvělého starosty ve Velkém Meziříčí, pana Alexe Kaminarase, a podpory kulturní komise, tak se to nikdy nestalo realitou. Jsme velmi vděční současnému vedení města, protože přesně chápe přesah a důležitost festivalu jako je Fajtfest.

 

Středeční Legends Day. Přiblížíš nám, jak bude probíhat?

Pro Legends Day postavíme naproti hlavnímu pódiu B stage (8 x 6 m), na které se bude hrát pouze ve středu. Koncerty budou bez zábran, takže čekáme maximálně skvělou atmosféru. Velmi nám nahrává středeční svátek, takže čekáme už hodně lidí, a máme taky o den navíc na vychytání provozních chyb. Teď už to mohu říct, dlouho jsme jednali o Legends Day se Shadow Area, a to doslova několik měsíců, ale bohužel to zatím nedopadlo, ale alespoň moje útoky měly nějaký pozitivní dopad. Kapela se po letech několikrát sešla a zjistila, že spolu budou moci fungovat, tak se třeba dočkáme brzy nových skladeb na Fajtfestu 2024… Anebo taky ne, kluci jsou dost nevyzpytatelní. (smích) Headlinerem budou The.Switch, tam asi jiná volba být nemohla. Je to kapela, která byla motivací pro vznik Fajtfestu a je žijící legendou po celém Česku. Sunset Trail s námi začínali na prvním ročníku, táhnout to s námi až doteď a měli už i v roce 2019 jeden z headliner slotů. The Truth Is Out There je možná nejoblíbenější česká kapela u FF family, a živě snad nikdy nezklamala. Velcí muzikanti. Overhype, to je kapitola sama o sobě. Psal se první ročník, nic nefungovalo, byla zima, déšť atd. Byl jsem rozhodnutý už další rok nedělat a poslední kapela celého festivalu byli Overhype, vtrhli na stage (Hájenku) a vše šlo o sto procent nahoru, a v ten moment se možná rozhodlo o osudu Fajtfestu! Díky Calwi a spol.! Hazydecay – olomoucká legenda a vlastně první koncert, co jsem pořádal v Rock Depu, na FF mají podobný postavení jako Sunset Trail nebo Head2down. Shatter a Fuxo – další jména, která už nepotřebují komentáře, myslím. Vše zakončí ve Ski-baru DJ Čistič, který má k těmto kapelám velmi vřelý vztah. Dost vyčerpávající popis Legends Day! (smích) Chceme vás tam všechny vidět, nejen ty dřív narozený. Doporučujeme dojet o den dříve, protože ve čtvrtek, kdy hrají The Ghost Inside, Rise of the Northstar, Chelsea Grin, čekáme obrovské problémy v dopravě v okolí Kopce i samotného VelMezu. Přijdete v klidu ve středu, dáte pivko, a poslechnete si legendy festivalu…

Česká i slovenská scéna má svoje zastoupení. Vyber z každého dne něco, co bys doporučil.

Legends Day jsme probrali, určitě si nenechte ujít Stellvris, jsou strašně odhodlaní i pracovití a je radost jim dělat managera nebo spíše booking agenta. Snad brzy přijde label! Letos na pódiu budou stát úplně jiný Stellaris než roce 2021. Ze slovenské scény nesmím opomenout Tatrofku s famózním Alanem za mikrofonem, čekám velkou party i recesi. V pátek určitě Skywalker. Viděl sem jejich show nedávno v MeetFactory a má velmi vysoké parametry. Egor se vrací s Marinou po letech na Kopec a jejich aktuální singly jsou vynikající. Ze Slovenska si nenechte ujít FF legendu Fuxa s Head2Down a jedno vím určitě… nechají tam život. Den poslední. Určitě bych zašel na parní válec jménem Crippled Fingers, jsem zvědavý na čistě deathmetalovou legendu Tortharry a jejich přijetí, na závěr si nenechám ujít Bolehlava. Vlastně stojím za každou kapelou na letošním FF.

 

A teď zkus i pár zahraničních jmen.

Ve čtvrtek čekám asi největší moshpit festivalu na Rise of the Northstar. Jsou po letech zpět a jde z toho obrovská síla. Bude to divoké. Chelsea Grin s Tomem Barberem jsou taky jasným tahákem. Za mne momentální jasná dvojka mezi světovými deathcoreovými kapelami. V pátek čekám velké věci od Born of Osiris. Ne každým rokem můžeme přivítat na Kopci kapelu, co stvořila žánr, a navíc jsou to strašně milí a komunikativní lidé. Uděláme jim co nejlepší zvuk, aby si to užil absolutně každý! Ještě bych určitě vypíchl novou kapelu Davida Ellefsona – DIETH. Bude to opravdová metalová show, na kterou se bude vzpomínat. Ve finále je chtělo hodně českých festivalů, myslím, ale my jsme je chtěli hned po prvním singlu. V sobotu samozřejmě největší party core na světě – Attila. Slyšel jsi poslední singl? Fronz se pustil do hodně netradičních a zajímavých vokálních linek. Fandím mu a vždycky budu. Hodně lidi mluví o Kublai Khan TX, a není se čemu divit. Můj druhý tip na největší moshpit festivalu, jsou jako buldozer! Ještě si dejte pozor na UNITY TX, v Brně před Deez Nuts zandali skvělou show a v budoucnu jejich nu-metal rap bude mít ještě co říct. Ta energie je obrovská, a věřím jim úplně všechno. S UNITY TX s tebou naprosto souhlasím, v Brně byli neskuteční. Ještě bych neměl zapomenout na umělce Siniztera z Atlanty. Bude to jeho první show v Evropě a bude to mega!

Jaká bude budoucnost celého projektu Fajtfest?

Mohu říct, že tento rok hodně napoví, a bude strašně záležet především na návštěvnosti. Tohle je vlastně výzva pro celou Fajtfest family! Uděláme to pro vás nejlepší, co to půjde, a teď už je tah na vaší straně. Vlastně, když se dívám na letošní line-up, ani nevím, jestli jsme ještě výhradně core festival? Ano, tyhle kapely budou vždy hrát prim, ale sám osobně cítím, že vlivy nejen tvrdších stylů jsou žádoucí. Přesně jak povídáš, doba se posouvá dál a třeba takový rap-core, či nu-metal rap je styl budoucnosti.
Chci Vás všechny poznat i na Fajtfest v Centru – 21. října, kde jsme zvolili taky netradiční line-up. Headlinerem bude deathmetalová legenda Unleashed, která zatím do naší země jezdí opravdu sporadicky. Jak říká s oblibou můj bratr Milan, bude to referendum o death metalu na Vysočině, jestli se vůbec má cenu dívat tímto směrem pro Fajtfest.

11. 11. V tohle krásné datum nás konečně čeká dlouho očekávaný projekt Fajtfest v Holandsku, veškeré informace přijdou brzy. Město Leeuwarden zažije pravou FF atmosféru za výrazného přispění našeho velkého kamaráda a partnera, Hendrika Van Der Tol. Dále budeme chtít asi oživit legendární Rumela Party v Rock Depu (VelMez), a víc toho asi do konce roku v plánu nemáme.

Určitě budeme chtít ještě rozšířit nebo i okysličit FF tým, takže přijdou nové tváře. A třeba je to šance i pro vás, co zrovna tohle čtete. Už teď můžete posílat přihlášky a krátký životopis na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . A co by měl náš spolupracovník mít? Metalové srdce, časovou flexibilitu, trochu fyzické zdatnosti, a to hlavní je asi spolehlivost. Co ty Jirko? Myslím, že by ses k nám hodil! Zdravím všechny fans RockSoundu a děkuji za rozhovor. PS: Kopec je jen jeden, takže 5.–⁠8. července všichni na Fajtfest!

 Otázky kladl: Jirka Kunčík, foto: Jiří Kunčík, web: ROCKSOUND.cz

    

ff2022

PARTNERSTVÍ! Sea Shepherd

SeaShepherd2023Sea Shepherd 

I v letošním roce se budete moci na Fajtfestu potkat s mezinárodně uznávanou organizací bojující za práva zvířat - se Sea Shepherd. Budou zde mít svůj stánek spolu s merchem a propagačními materiály, takže se nezapomeňte za nimi stavit a jejich činnost podpořit. Za celou Fajtfest Crew a Fajtfest Family děkujeme Sea Shepherd za jejich důvěru, neutuchající energii a práci. Je to pro nás čest, že můžeme být jedním z festivalů, se kterými spolupracujete.
Sea Shepherd je mezinárodní nezisková organizace na ochranu života v mořích a oceánech. Posláním organizace je přímými akcemi bránit, zachovávat a chránit všechny mořské živočichy a mořské ekosystémy. Proč chrání právě oceány? Protože za každý druhý nádech vděčíme právě jim. Organizaci nejvíce proslavil boj proti japonskému lovu velryb v Jižním oceánu. Za léta své existence se však rozrostla do globálního měřítka a v současné době se zaměřuje na jednu z největších hrozeb mořských ekosystémů – a to nelegální, nehlášený a neregulovaný rybolov (anglicky IUU fishing). Sea Shepherd spolupracuje proto v současné době již s 8 africkými zeměmi (Gabon, Svatý Tomáš a Princův ostrov, Libérie, Gambie, Sierra Leone, Benin, Namibie, Tanzanie) a spolu s místními bezpečnostními složkami hlídkuje ve výsostných vodách těchto zemí a zastavuje nelegální rybolov. Chrání tak nejen křehké a bohaté africké mořské ekosystémy, ale i místní ekonomiku. Organizaci založil v roce 1977 kapitán Paul Watson, jeden ze zakládajících členů Greenpeace. Poté, co se s Greenpeace rozešel, rozhodl se založit vlastní organizaci, která chrání oceány pomocí přímých a cíleně zaměřených akcí. Od té doby se organizace rozrostla do celosvětového hnutí, které je tvořeno nezávislými uskupeními, jež působí ve více než 20 zemích. V České republice funguje Sea Shepherd Czech Republic aktivně od roku 2017 a lokálně se zaměřuje se především na osvětu a vzdělávání, čištění vodních toků, ale I na hledání sponzorů a získávání financí na chod lodí a kampaní.

Sea Shepherd Czech Republic:

„Děkujeme organizátorům festivalu Fajtfest za úžasnou podporu a za možnost, že se s vámi budeme moci setkat i letos! V souvislosti se změnami klimatu a vzrůstající populací na naší planetě je stále důležitější věnovat se intenzívně tématům ochrany přírody. Ochrana moří a oceánů, která je naším prvořadým cílem, se týká i vnitrozemských států, jako je Česká Republika. Bohužel i my se podílíme na pokračující devastaci mořských ekosystémů a mnohdy si to ani neuvědomujeme. I díky vaší podpoře jsme se mohli vrátit s novou lodí do vod Antarktidy a zaměřit se na dosud opomíjenou hrozbu lovu krilu, který je základní součástí potravního především ohrožených mořských savců. Právě tento lov ohrožuje samotné základy stability nejen mořského ekosystému. Díky přispění mnoha festivalových fanoušků jsme přímo z naší české pobočky mohli podpořit kampaně ve Středozemním moři. Moc se proto těšíme na letošní ročník festivalu, na skvělou hudbu, na báječné lidi a na to, že nám pomůžete v našem úsilí zachovat moře a oceány tak, jak je známe, také příštím generacím." (Andrea Koudelová, ředitelka Sea Shepherd Czech Republic)

Už jsme na D1!

Děkujeme za každé sdílení.
Velké Meziříčí (Czech Republic)

The Ghost Inside ATTILA Chelsea Grin Rise Of The Northstar Zardonic Born of Osiris Polar Kublai Khan TX .

Foto: Tomáš Adam Děkujeme!

D1 1

 

D1 2

 D1 3

 D1 4

Day table

daytable2023

 

daytable2023legendsday

 

daytable2023thursday

 

daytable2023friday

 

daytable2023saturday

MONSTER ENERGY

monster cooperationMONSTER ENERGYFAJTFEST spojují své síly! Je nám velikou ctí Vám představit nového generálního partnera festivalu!!!

Monster Energy je jedním z těch mála gigantů, kteří svůj marketing a obsah směřují k hardcorové hudbě. Monster Energy je aktérem několika festivalů po celém světě a jsme velice poctěni, že se mezi ně můžeme zařadit i FAJTFEST.

Jedná se o náš dosud největší partnerský deal, který nám pomůže doručit nejlepší line-up v historii našeho neustále rostoucího festivalu. Právě růst, progres, nebo netradiční areál, byly hlavními faktory k tomuto osudovému partnerskému spojení. Od letošního roku se můžete těšit na MONSTER STAGE a další inovace, které společně s našim novým generálním partnerem chystáme.

-------------------------

MONSTER ENERGY and FAJTFEST are coming together! It is a great honour to introduce our new general partner.

Monster Energy is one of the biggest ones whose marketing is focused on hardcore music. MONSTER ENERGY is responsible for many festivals around the world and we are very pleased that also our festival can be one of them.

This is one of our biggest partnerships so far and this can really help to deliver the best lineup in the history of our constantly growing festival. Our growth and progress are one of the main factors to our fated partnership. From this year you can look forward to a Monster stage and other exciting things which we are preparing together with our new partner.