1. Úvodní stránka
  2. News
  3. ALČA A ZUZKA

ALČA A ZUZKA

FAJTFEST FAMILY: NEDÍLNÁ SOUČÁST FESTIVALU
 
Dvě neodmyslitelné postavy Fajtfestu, které už patnáct let nevynechaly jediný ročník. Alča a Zuzka – dvě true HC srdcařky, které mají festival zarytý hluboko pod kůží. Jak hodnotí vývoj Fajtfestu, které kapely si zamilovaly a co je pro ně tím největším zážitkem na Kopci? To všechno v dnešním rozhovoru.
 
1. Holky, váš první Fajtfest byl kdy? Podle merche, který jsem u vás nedávno viděl, to musí být kolem roku 2010?
Alča: Ano, byl to rok 2010. V tu dobu jsme jezdily se Zuzkou po akcích každý víkend. Jakmile jsme viděly sestavu kapel, bylo jasné, že musíme jet.
Zuzka: Přesně tak! Přijely jsme kvůli Overhype, Filthyminds, Straight… a na Kopci jsme objevily Smash Hit Combo. Dřevěná hájenka, tehdy ještě tři zpěváci – neskutečný!
 
2. Co vás na Fajtfestu stále tak přitahuje?
Alča: Je to naše “dovolená”, na kterou se celý rok těšíme. Potkáváme tu partu skvělých lidí, které vidíme často jen tady. Lidi, místo, kapely, atmosféra – to je Fajtfest.
Zuzka: To místo je prostě jedinečné! Lidi a atmosféra taky. Každý, kdo tu někdy byl, to chápe.
 
3. Jak se festival změnil od začátků na dřevěné hájence?
Alča: Fajtfest se hodně rozrostl. Dřív to byl malý fesťáček, dneska je to velká stage, venkovní stan, chill zóna, víc stánků s jídlem a hlavně obrovský výběr kapel. Ale i ta hájenka měla svoje kouzlo.
Zuzka: Já měla radši menší verzi Fajtfestu – hájenku a lidí tak akorát. Ale časem jsem si zamilovala i ten větší “Fajťák” a všechny lidi, co ho tvoří.
 
4. Jste především true hardcore fanynky? Jakou HC kapelu byste chtěly vidět na Fajtfestu v budoucnu?
Alča: Ráda si poslechnu i něco jiného, ale jednoznačně Hatebreed – už si to přeju několik let.
Zuzka: True hardcore je moje srdcovka, ale mám ráda i deathcore, crossover nebo metal. Hatebreed by byla bomba! Stejně tak Walls Of Jericho nebo Madball.
 
5. Jaké nejlepší koncerty jste na Fajtfestu zažily?
Alča: Smash Hit Combo, ROTNS, Worst, Hope, Agnostic Front…
Zuzka: Get The Shot, ROTNS, Worst, Agnostic Front, Terror, Lionheart… A Cocotte Minute, ti umí udělat show!
 
6. Podělte se o nějaké zážitky z Kopce – raději vtipné.
Alča: Zážitků je za ty roky opravdu hodně, ale největší je už jen to, že tu každý rok jsem.
Zuzka: Ty ranní tanečky ve skibaru, východ slunce po celonočním kecání před skibarem – to se nezapomíná!
 
7. Příští rok by se na Fajtfestu měli ukázat i Klára a Martin Vaškovi. Jak se na ně po letech těšíte?
Alča: Moc! Trávili jsme spolu na Fajtfestu hodně času a bude skvělé se zase potkat a „zapařit“.
Zuzka: Maty a Klárka k Fajtfestu prostě patří! Doufám, že dorazí i další z naší staré partičky.
 
8. Co teď nejvíc posloucháte?
Alča: Hatebreed, Madball, Smash Hit Combo, Streetmachine, Agnostic Front…
Zuzka: Streetmachine, Filthyminds, Status Praesents, Overhype, The Switch… a momentálně dost Stercore.
 
9. Jaký máte názor na nové hudební trendy a třeba fenomén Electric Callboy?
Alča: Po pár pivech tam nějaký taneček byl, ale za střízliva bych radši šla na pivo.
Zuzka: 2019 jsem kvůli mateřským povinnostem vynechala, ale jejich hudba mi nic neříká… ve 3 ráno ve skibaru možná.
 
10. Vaše tipy z lineupu 2025?
Alča: In Other Climes, Inner Space, Gutalax – to bude zase show!
Zuzka: In Other Climes, Necrotted, Heavy//Hitter, Xile, Inner Space, Filth, Signs Of The Swarm, Gutalax.
 
11. Popište Fajtfest jednou větou někomu, kdo tam ještě nebyl nebo se na něj teprve chystá.
Alča: Fajtfest je srdeční záležitost – rodinná atmosféra, skvělí lidi, kapely… Jednou zažiješ a chceš znovu!
Zuzka: Neskutečný, magický místo, kamarádi a super muzika… Co víc si přát!
 
Díky Alče a Zuzce za skvělé odpovědi a jejich věrnost Fajtfestu! Kdo se s nimi potká na Kopci?
 
unnamedunnamed 1