1. Úvodní stránka
  2. Aktuality
  3. Dorazí konečně žádaní Deez Nuts a další

Dorazí konečně žádaní Deez Nuts a další

5EF37AC2-C9D5-488F-8F25-05B4D953E22EDEEZ NUTS a Fajtfest to je snad každoroční rébus a rozhodování. V roce 2020 se všechno sešlo! JJ Peters a jeho nealko-družina před nedávnem vydali překvapivou a také skvělou desku "Your Got Me Fucked Up", která je posouvá do jiných stylů a žánrů. Stejně jako Fajtfest rozšiřují v tomto směru svoje obzory. Několikrát už mohli tihle Australané na FF být, ale vždy něco stálo v cestě. Buď kolize termínů - "můžete zveřejnit až odehrají svůj set na jiném českém festivalu", který byl týden před FAJTFESTem atd. O Deez Nuts koluje taková legenda. Jestli jsi ještě jejich show neviděl(a), tak si tě najdou sami. Dle posledních recenzí na jejich show jde cítit z kapely opět velká radost z živého hraní. Doslova je pohltila nová tvůrčí energie, ale ruku na srdce. Kdo by nechtěl už konečně slyšet na Kopci hymnu "Band of Brothers"? Deez Nuts budou určitě kralovat pátečnímu večeru!

 

ttesTHE TEX AVERY SYNDROME jsou jedna z nejbláznivějších kapel v Německu. Tohle je šílená jízda v otevřeném kabrioletu a v rychlém pruhu. S propojením moderního death-metalu a hardcoru, ale občas zaslechnete i rockové pasáže. Vše řídí výrazná frontmanka Laura Gierl, která si vypůjčila název od slavného karikaturisty Tex Avery. Ten stojí za postavami jako Bugs Bunny, Duffy Duck atd. Věříme, že Vás TTAS budou bavit stejně jako když jsme poprvé do Česka přivezli kdysi Jinjer nebo Infected Rain. Předpoklady a touhu této kapely následovat je, je obrovská!

 

 

58B967A2-1267-4180-A5C0-18AC95E16793

MERESIEW = hardcore, poctivost a energie. Tři slova nejlépe charakterizují tuto táborskou kapelu. Bude to také jejich premiéra na Fajtfestu, i když pro nás to není krok do neznáma. Skvělé sety předvedli na Rumele nebo Klubovna/Fajtfest Night. Jejich EP "Hardcore Movement" sklidilo velmi dobré ohlasy i v zahraničí. V jejich nové tvorbě převládá spíše hardcore, ale stále ctí thrash-metalový základ. Asi nejvýraznějším členem je zpěvák Adzík, který je jedním z nejvíce energických frotmanů na české scéně. Chceš si užít koncert Meresiew někde vzadu od baru? Tak tě taky může potkat tohle. Stojíš v klidu se svým drinkem v pozadí a nejednou se před tebou zjeví Adzík s bezdrátem v ruce a řve ti z deseti centimetrů do obličeje. Výlety napříč klubem jsou u něj prostě pověstné. Této kapely si vážíme velice i lidsky, tak nám bude ctí jim splnit jedno přání. Hrát stejný den jako Lionheart.

 

 DSC4917SECRETS OF SEPARATION roztahují svoje chapadla čím dál víc! Jejich hudba je definována jako melodic metalcore, ale spíše dají ochutnat ze všech možných žánrů. Snaží se obohatit naši scénu velmi progresivním i osobitým projeven. Kapela byla založena v legendárním ValMezu. Momentálně je hodně aktivní i v Brně. Jejich počátek je datován někdy do začátku roku 2013. Velkým impulsem byl určitě příchod výrazného zpěváka Štěpána Fialy (mohl by vzít na Fajtfest strejdu :-) ). Od roku 2014 do dnešních dnů mají za sebou slušnou řádku koncertů i větších tour. Secrets Of Separation mají hodně dlouhá chapadla a je těžké jim uniknout. Nejde se před nimi ani moc schovat. Jejich poslední videa "Psyché" a "Empathy" opravdu stojí za pozornost.